carving

Dynia na Halloween

Witajcie moi drodzy. Zdania na temat święta Halloween są podzielone. Czas zabawy, malowania twarzy i rzeźbienia w dyniach odbiega od naszego, polskiego obchodzenia dnia Wszystkich Świętych. Tradycyjnie powinniśmy tego dnia wspominać tych, którzy odeszli, zadumać się nad sensem życia. Jeżeli jesteście jednak zwolennikami Amerykańskiego sposobu obchodzenia 1-ego listopada i chcielibyście postawić na schodach, ganku czy w pokoju dynię, która rozświetlona od środka świeczką zmieni się w głowę z szerokim uśmiechem – mam dla Was pomoc 🙂

W filmiku, który znajdziecie poniżej, pokazuję krok po kroku, jak wykonać taką rzeźbioną dyniową twarz. Wbrew pozorom, jest to całkiem proste. Zachęcam Was do spróbowania i wycinania wspólnie z dziećmi bo to świetna okazja do spędzenia ze sobą trochę czasu. Przy okazji, takie rzeźbienie jest też dla najmłodszych źródłem wielkiej radości i uciechy.

2 thoughts on “Dynia na Halloween

  1. Halloween jest 31 października. 1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych. Dzień poświęcony zmarłym bliskim jest 2 listopada – Zaduszki. Nie wiem skąd Pani wyszedł 1 listopada jako Halloween oraz dzień zaduszny. Średnia arytmetyczna? 😀

    1. Niestety, to powszechne w naszym kraju, że ludzie tak naprawdę nie wiedzą co świętują. Z uroczystości Wszystkich Świętych robią „święto zmarłych”, a o Zaduszkach mało kto pamięta. To chyba z jednej strony bardzo powierzchowna wiara, a z drugiej lata pracy twórców poprzedniego systemu. Pamiętam, że jak byłam dzieckiem to 1 listopada w telewizji leciały same bardzo poważne filmy i pogrzebowa muzyka. I to poprzedni system wylansował „święto zmarłych”.
      Pomijając jednak kwestie wiary, to bardzo mi się nie podoba przenoszenie do Polski bzdurnych amerykańskich świąt i zwyczajów. Zachowujemy się jak jakiś zakompleksiony dzieciak, w którego mniemaniu wszyscy dookoła są lepsi i fajniejsi i on też chce być taki jak oni, dlatego bezmyślnie kopiuje co się da.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *